W tym tygodniu w naszej szkole obchodzono Dzień Języka Angielskiego na lekcjach języka angielskiego. Była to wyjątkowa okazja, aby uczniowie dowiedzieli się więcej o języku angielskim oraz Wielkiej Brytanii.

Galeria zdjęć: Dzień Języka Angielskiego

W ciągu tygodnia uczniowie poznali najważniejsze informacje na temat języka angielskiego. Dowiedzieli się o historii języka, jego różnych dialektach i o tym, jak wiele krajów na świecie posługuje się tym językiem, wszakże język angielski jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie, zaraz po chińskim.

Nie zabrakło również ciekawostek na temat Wielkiej Brytanii. Uczniowie dowiedzieli się o rodzinie królewskiej, zmarłej niedawno królowej Elżbiecie II, królu Karolu III, Big Benie, symbolach, patronach poszczególnych krajów należących do Wielkiej Brytanii oraz wielu innych wizytówkach brytyjskiej architektury i kultury.

Oprócz poznania informacji teoretycznych, uczniowie uczyli się angielskiego poprzez gry i zabawy. Na lekcjach języka angielskiego odbyły się quizy, krzyżówki oraz konkursy z nagrodami. Uczniowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności językowe w przyjemny sposób, co zwiększało ich motywację do nauki. Dało się zauważyć ogromne zainteresowanie tym dniem, wzmocniono motywację do nauki angielskiego. Poprzez różnorodne formy nauki, uczniowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności językowe w atrakcyjny dla nich sposób.