W czwartek, 28 kwietnia 2023 r., w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Galeria zdjęć: Święto Konstytucji 3 Maja

Tym razem uczniowie mieli nie tylko okazję dowiedzieć się o historii powstania Konstytucji, ale również mieli szansę wziąć czynny udział w uroczystości. Zadaniem każdej klasy było stworzenie pracy plastycznej, przedstawiającej ich wyobrażenie na temat patriotyzmu.

Uczniowie podejmując wyzwanie, stworzyli piękne i inspirujące prace, pełne barw narodowych i symboli. Ich prace ukazują, jak ważne jest dla nich umiłowanie ojczyzny. Prace były bardzo zróżnicowane. Powstała galeria ich prac będzie przypominać uczniom, że to oni również tworzą obraz prawdziwego patriotyzmu i jaka jest ich rola w tworzeniu przyjaznego społeczeństwa, jedności i dobroci. Za kreatywność i zaangażowanie zostały wręczone uczniom piękne dyplomy, a cała społeczność szkolna mogła podziwiać piękno stworzonej przez nich galerii.

Ta wyjątkowa akademia pokazała, jak ważne jest patriotyzm i rozwijanie poczucia przynależności do kraju. Pokazała również, jak sztuka i kreatywność mogą być doskonałym sposobem na wyrażenie swoich uczuć i przekonań.

Dzieci są przyszłością naszego kraju, a edukacja patriotyczna jest jednym z najważniejszych aspektów ich wychowania. Takie inicjatywy jak ta akademia, są doskonałym sposobem na kształtowanie pozytywnych postaw i wartości, które pozwolą nam budować silne i jednoczące się społeczeństwo. Przypomina nam również, że każdy z nas ma swoją rolę w tworzeniu prawdziwego patriotyzmu i jak ważne jest umiłowanie i szacunek dla naszej ojczyzny.