We środę, 26 kwietnia 2023 r., naszą szkołę odwiedził klaun Walduś.

Galeria zdjęć: Klaun

Wizyta klauna w szkole podstawowej to niewątpliwie jedno z najbardziej fascynujących doświadczeń, jakie uczniowie mogą przeżyć. Klaun nie tylko przyniósł ze sobą mnóstwo zabawy, ale także przekazał wiele wartościowych lekcji.

Wizyta klauna nie skupiała się wyłącznie na pokazie sztuczek. Klaun przypomniał również dzieciom o ważnych wartościach, takich jak używanie trzech magicznych słów – proszę, przepraszam i dziękuję. Te słowa są bardzo ważne, ponieważ pomagają uczniom rozwijać szacunek do innych, a także budować pozytywne relacje z ludźmi.

Klaun pokazywał też wartość uczenia się i jak ważne jest, aby rozwijać swoje umiejętności i zdolności. W swoim pokazie zachęcał dzieci do tego, aby zawsze dążyły do nauki czegoś nowego i były otwarte na nowe wyzwania. Przykładem tego był na przykład pokaz szybkiego składania ubrań. Dzięki temu dzieci zrozumiały, że ich rozwój jest bardzo ważny, a nauka i zdobywanie nowych umiejętności mogą przynieść wiele korzyści w przyszłości.

Klaun nie tylko uczył, ale także budował i wzmacniał poczucie własnej wartości wśród uczniów. Motywował ich do działania i wiary w siebie, co jest bardzo ważne w procesie edukacji. Dzięki temu, dzieci zrozumiały, że są w stanie osiągnąć wszystko, czego chcą, jeśli tylko będą pracować ciężko i wierzyć w siebie.

W trakcie swojego występu klaun uczył również żonglerki, co było bardzo atrakcyjne dla uczniów. Dzięki temu, że klaun był w stanie nauczyć uczennicę tej umiejętności, mogliśmy zauważyć, że można osiągnąć rzeczy, które wcześniej wydawały się dla nas niemożliwe.

Klaun miał również ciekawe maski, które uczniowie mieli okazję założyć. Dzięki temu, dzieci mogły wcielić się w różne postacie, co pozwoliło im na rozwijanie swojej wyobraźni oraz kreatywności. Uczniowie mogli stać się Hulkem, Zenonem Martyniukiem czy innymi postaciami, co przyciągnęło uwagę dzieci i namalowało uśmiech na ich twarzach.

Wizyta klauna w szkole podstawowej była z pewnością wspaniałym doświadczeniem dla uczniów. Oprócz zabawy i rozrywki, dzieci miały okazję poznać wiele wartościowych lekcji.