Uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami, przez kilka dni świętowali Dzień Ziemi.

Galeria zdjęć: Świętujemy Dzień Ziemi

Braliśmy udział w ciekawych webinarach, które poszerzyły naszą wiedzę na temat środowiska, aktywnie sprzątaliśmy okolicę szkoły i segregowaliśmy odpady; rozwiązywaliśmy quizy, rebusy, zagadki, krzyżówki na temat ochrony środowiska.

Uczniowie dowiedzieli się, na czym opiera się relacja człowieka z przyrodą, jakie role przypadają poszczególnym elementom naszego ekosystemu oraz jak możemy chronić planetę od dalszej degradacji.

O tych i innych zagadnieniach opowiadali eksperci i ekspertki Centrum Edukacji Obywatelskiej podczas webinarów ekologicznych dla młodzieży: „Cała szkoła na rzecz środowiska” oraz „Ziemia jako ekosystem społeczno – przyrodniczy”.

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Ulańskiego Sprzątania Gminy. Dziękujemy Urzędowi Gminy w Ulanie-Majoracie za wsparcie merytoryczne i materialne w realizacji tego niezwykle ważnego wydarzenia. 

Kolejny raz, aktywnie uczestniczyliśmy również w V edycji akcji Sprzątamy dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Marii Gosiewskiej oraz Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

W czasie wydarzenia „EKOFeston-Ekologiczny festiwal on-line” dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo segregować odpady, w jaki sposób możemy chronić klimat oraz zasoby wody, poznaliśmy mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, spotkaliśmy się z pasjonatami przyrody i ekspertami w dziedzinie ochrony środowiska. Ekologiczną wiedzę zdobyliśmy w czasie ciekawego spotkania i poprzez ciekawą zabawę.

Nasza szkoła została również laureatem konkursu w ramach Festiwalu EKOfeston. Uczniowie otrzymali nagrody w postaci audiobooka, dyplomów i materiałów edukacyjnych.