Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczennice z klas VIII i VII pod czujnym okiem p. Justyny Bąk i pani Sylwii Wędroch przygotowały uroczysty apel.

Więcej zdjęć: Narodowe Święto Niepodległości

Podobnie jak w ubiegłym roku, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11.

Część artystyczna była krótką lekcją historii o najważniejszych wydarzeniach w naszej przeszłości, o cierpieniach naszych przodków, o próbach odzyskania niepodległości, które nie poszły na marne i których zwieńczeniem był 11 listopada 1918 roku. 

Był to niejako wyraz naszego hołdu dla tych, którzy umieli poświęcić wszystko dla ojczyzny. Nie zabrakło przejmująco wyrecytowanych wierszy i  pięknie odśpiewanych pieśni. A wszystko po to, aby przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny, trudną drogę do odzyskania niepodległości oraz aby wszczepić w młode serca uczucia miłości i przywiązania do własnego kraju. 

Miejcie odwagę! Nie tę jednodniową,
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową
Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

~ Adam Asnyk