Zdalna nauka to wyzwanie dla nas wszystkich. Ważne, aby w tych trudnych dniach znaleźć czas na odpoczynek i rozwijanie swoich zainteresowań. Choć internet pełen jest fantastycznych pomysłów i zasobów edukacyjnych to wskazane jest, aby zrobić sobie również przerwę od komputera i kreatywnie spędzić wolny czas.
Więcej zdjęć: Zrób to sam
Wspominając niedawne Święta Wielkanocne, wykonaj własnoręcznie jakiś element, który zapadł Ci najbardziej w pamięć. Możesz skorzystać z widocznych podpowiedzi lub wykazać się swoim pomysłem.
Zbliża się maj – miesiąc Maryjny. Ciekawym pomysłem byłoby wykonanie jakiejś pracy plastycznej związanej z tym okresem.
W wolnej chwili napisz do kogoś list. Zobaczysz jak bardzo ucieszy Cię odpowiedź. Na zdjęciu możesz zobaczyć odpowiedź listowną prosto ze Stolicy Apostolskiej.
Wyłączając telewizor lub Internet – zrób swoje najpiękniejsze zakładki do książek. Już nigdy nie zginie Ci temat, którego szukasz.
Jak wspaniale poszukać w domu gier planszowych lub innych i mile spędzić czas z rodzeństwem lub innymi domownikami. Przeprowadź taki eksperyment. Powodzenia!
Zobacz, że nawet nie inwestując wielkich pieniędzy, można przygotować rozsady warzyw lub kwiatków do ogrodu. Pomyśl, jak jeszcze wykorzystać różne opakowania dostępne w każdym domu, aby stworzyć coś potrzebnego.
Dbaj o kwiaty w swoim pokoju, wietrz pomieszczenie, w którym się uczysz. Utrzymuj tam porządek oraz pamiętaj o zdrowym odżywianiu i częstym nawadnianiu organizmu wodą (bez dodatku cukru). Miej się dobrze i z chęcią rozwijaj talenty.
Nie zapominaj o ćwiczeniach. Inspiracji z pewnością Ci nie zabraknie. Mały rowerek zachęca do wyprowadzenia z garażu Twojego roweru, żeby:
- zwiedzić okolicę;
- sprawdzić czy już przyszła wiosna;
- uśmiechnąć się do słońca;
- posłuchać śpiewu ptaków;
- podziwiać przyrodę;
- spełniać marzenia;
- odwiedzić rodzinę lub przyjaciół;
- namalować po powrocie obraz lub napisać swój pierwszy wiersz.
Wszystko jest możliwe!
Niektóre pomysły na ,,laboratorium wiary” i dobre wykorzystanie czasu, kiedy jesteście na nauczaniu zdalnym, przekazuje Beata Piekarska – katechetka.
Ps. Może zechcecie podzielić się swoimi efektami pracy po powrocie do szkoły? Bardzo jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów.