https://www.squla.pl/ – Na Twoje dziecko czeka ponad 65 000 gier i quizów ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Nauka w formie zabawy przychodzi dzieciom łatwiej, dlatego Squla jest dobrym sposobem na lepsze wyniki w szkole!
https://szaloneliczby.pl/ – strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych. Oprócz tego na stronie znajdują się zagadki, ciekawostki, quizy oraz recenzje najlepszych gier planszowych.
http://www.matzoo.pl/ – Kto jeszcze nie lubi matematyki ma spore szanse zmienić swoje upodobania. A to dlatego, że http://matzoo.pl prezentuje szereg zadań do rozwiązywania online w atmosferze nauki przez zabawę. Zastosowany w portalu system losowego generowania zadań do rozwiązania i automatycznej odpowiedzi zwrotnej do użytkownika w efektywny sposób skraca czas potrzebny do opanowania zagadnienia. Takie rozwiązanie jest idealne do powtórek przed sprawdzianami, samodzielnego nadrabiania zaległości, jak również wykorzystania podczas szkolnych zajęć.
https://www.gry-geograficzne.pl/ – Potrafisz wskazać Sudan na mapie? A cieśninę Ormuz? Ta strona zapewni Ci rozrywkę i jednocześnie da możliwość szybkiego zdobycia wiedzy geograficznej. Gry, które przetestują Twoją wiedzę i jednocześnie będą wyzwaniem dla Twojego mózgu, zawierają pytania dotyczące państw, regionów, akwenów wodnych, gór, pustyń, obszarów miejskich i innych zagadnień geograficznych. Jeśli chcesz odkrywać i poznawać świat, trafiłeś we właściwe miejsce.
https://lektury.gov.pl/ – Serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach i studentach, nauczycielach i wykładowcach, ale zachęcamy do korzystania z niego wszystkich, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie najważniejsze dzieła literatury polskiej i światowej.
http://www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu/ – Co można robić w domu? Eksperymentować, konstruować, a przy tym – doskonale się bawić. Mamy mnóstwo pomysłów i chętnie się nimi dzielimy.
https://learningapps.org/ – LearningApps.org jest aplikacją wspierającą proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych zastosowań.
Serwis Ninateka – filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
Serwis Muzykoteka Szkolna – ogólnodostępny internetowy serwis edukacyjny wydawany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny, powstający na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego zadaniem jest kształcenie świadomych odbiorców muzyki i aktywnych uczestników kultury oraz podniesienie poziomu powszechnej edukacji muzycznej w Polsce.
Biblioteka Cyfrowa Polona – jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość. Zdigitalizowane i udostępniane w Polonie zbiory codziennie powiększają się o nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek.
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji – Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji gromadzi i udostępnia materiały i publikacje opracowane w ramach działalności wydziałów ORE i projektów EFS dotyczące edukacji.
Serwis Polskie Radio Dzieciom – Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych. W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do dorosłych do osób dorosłych to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.