We wtorek 13 lutego w naszej szkole odbył się wyjątkowy dzień pełen cennych lekcji dotyczących edukacji konsumenckiej. Nasza społeczność szkolna miała przyjemność uczestniczyć w prelekcji, którą poprowadziła Pani Monika Jurek z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologiczna w Radzyniu Podlaskim. 🌱📖
Podczas spotkania poruszono kluczowe tematy, takie jak:

  • 🍒 Znakowanie produktów – jak czytać i rozumieć etykiety, aby dokonywać świadomych wyborów,
  • 🍒 Termin przydatności do spożycia/data minimalnej trwałości – co oznaczają i jak wpływają na nasze decyzje zakupowe,
  • 🍒 Jak nie marnować żywności – praktyczne wskazówki, jak zmniejszyć ilość marnowanej żywności w naszych domach,
  • 🍒 Wpływ diety na środowisko – jak nasze wybory żywieniowe wpływają na planetę.
    To była doskonała okazja do nauki i refleksji nad naszymi codziennymi nawykami. Uczniowie wykazali się ogromnym zainteresowaniem, zadając pytania i dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat wpływu, jaki każdy z nas może mieć na lepszą przyszłość naszej planety. 🌍💚
    Dziękujemy za podzielenie się swoją wiedzą i pasją. Dzięki takim inicjatywom, nasza szkolna społeczność staje się coraz bardziej świadoma i gotowa do działania na rzecz lepszego jutra. 💚💪