14 czerwca 2022r. uczniowie klas III i IV wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę rowerową do gospodarstwa ekologicznego hodowli kur u Państwa Domańskich w Suchocinie.

Galeria zdjęć: Wycieczka rowerowa – gospodarstwo ekologiczne hodowli kur

W trakcie wycieczki uczniowie obserwowali kury oraz mieli możliwość karmienia zwierząt. Dowiedzieli się, jak wygląda zdrowa ekologiczna hodowla kur. Zdecydowanie największą frajdą było szukanie jajek. Dzieci bardzo szybko poradziły sobie z tym zadaniem. Uczniowie posileni słodkim poczęstunkiem, mogli również w wolnej chwili pobawić się na placu zabaw. Był to bardzo mile spędzony czas, kiedy połączono zabawę z edukacją. Żywa lekcja ekologii i przyrody.

Dzieci dowiedziały się, że poszanowanie praw zwierząt to, m.in. kupowanie jaj z numerem 0. To gwarancja, że dobrostan kur, które zniosły te jajka, został maksymalnie uwzględniony w hodowli ekologicznej.

Jajka pochodzące od kur utrzymywanych w warunkach ekologicznych są smaczniejsze, charakteryzują się większą wartością odżywczą. Liczba osób preferujących produkty pochodzące od zwierząt utrzymywanych w dobrostanie, stale rośnie.

Co oznaczają cyfry na jajach?
0 – oznacza produkcję ekologiczną
1 – chów wolno wybiegowy
2 – chów ściółkowy
3 – chów klatkowy.