“– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?

– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika. “

Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. Bohater stworzony przez Alana Alexandra Milne’a ma nawet swoje święto – Dzień Kubusia Puchatka, obchodzony 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza.

Galeria zdjęć: Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka to święto, które jest obchodzone od co najmniej 1986 r.

18 stycznia 2022 r. świętowaliśmy również w naszej szkole. Tego dnia wszystkie dzieci i uczniowie odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie nauczyciele p. Iwona Wysokińska i p. Dаniеl Оstrоwski przygotowali dla nich wiele niespodzianek. Wszyscy poznali najważniejsze wydarzenia z życia autora książki, a także poznali historię jej powstania. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych otrzymali kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem, a uczniowie klas IV-VIII losowali cytaty, które z powodzeniem można odnieść do współczesności. Na koniec wszyscy otrzymali małe co nieco.

Alan Aleksander Milne urodził się w Londynie i był Brytyjczykiem, dlatego pisał swoje książki w swoim ojczystym języku – języku angielskim. Było to okazją, aby połączyć ten dzień z językiem angielskim. Na wystawie książek o Kubusiu Puchatku w bibliotece nie mogło oczywiście zabraknąć książki w oryginale. Uczniowie klas starszych przygotowali recytację najbardziej znanych cytatów w języku angielskim.