11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Więcej zdjęć: Dzień Edukacji Narodowej

O godz. 12.30 zebraliśmy się na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klasy VIII pod kierownictwem p. Daniela Ostrowskiego oraz p. Sylwii Wędroch, przygotowali humorystyczną część artystyczną obrazującą ciężką pracę nauczycieli pod względem wychowawczym, edukacyjnym i opiekuńczym. Z uśmiechem na twarzy mogliśmy oglądać zabawne i przerysowane scenki z lekcji, na której uczniowie w pomysłowy sposób odpowiadali na proste pytania nauczyciela.

– Emilko, co to jest wiatr?
– Powietrze, które się śpieszy?
– A co to jest wichura?
– Powietrze, któremu bardzo się śpieszy?
– To może wiesz, co to jest sztorm?
– Pirat powietrzny?
– Bardzo chcę wierzyć w to, że nie jest to twoja poważna odpowiedź i dopisuje ci tylko dobry humor z samego rana.

Fragment rozmowa nauczyciela z uczniem na przedstawieniu.

– Adamie, powiedz mi, czy w naszych okolicach urodził się jakiś wielki człowiek?
– Nie. W naszej okolicy rodzą się tylko małe dzieci.
– Adamie, w którym roku była bitwa pod Grunwaldem?
– Ale z pani zapominalska! Przecież o to samo pytała mnie pani w zeszłym tygodniu i odpowiedziałem wyraźnie, że nie mam pojęcia. Koleżanka może to poświadczyć.

Fragment rozmowa nauczyciela z uczniem na przedstawieniu.

Podczas akademii młodzież zaprezentowała swoje talenty muzyczne, wokalne oraz aktorskie. W przedstawieniu wzięli również udział uczniowie z klas IV-VII. Przygotowani przez nauczyciela muzyki, p. Agnieszkę Domańską, zaśpiewali piosenkę „14 października” oraz zagrali nauczycielom „Sto lat” na fletach.

14 października
wpisujemy do dziennika
dobre stopnie i pochwały i życzenia:
aby co dzień nasz szkoła
była fajne i wesoła
i by żaden uczeń nie miał w sobie lenia!

Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto,
by z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy,
Nauczyciel to potrafi, bez wyjątku aż do piątku
no a za to od nas szóstka się należy!

Śpiewali uczniowie z klas VI-VII

Poprzez program artystyczny i śpiew uczniowie naszej szkoły uczcili wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz podziękowali za trud włożony w edukację i wychowanie.

Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły piękne kwiaty. Podczas rozdania kwiatów uczennica klasy VIII, Aleksandra Wysokińska, zaśpiewała wzruszającą piosenkę na melodię „Wiem, że jesteś tam”, która wywołała łzy na policzkach nauczycieli.

Akademia z okazji Dnia Edukacji narodowej przebiegła w miłej atmosferze.

Po części artystycznej głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców – p. Ewelina Goławska.

W dniu tak szczególnym chcielibyśmy życzyć Dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły wiele radości, cierpliwości, serca do pracy, satysfakcji z jej efektów. Serdecznie dziękujemy za trud Waszej pracy, za codzienne poświęcenie oraz pasję wkładaną w nauczanie, wychowanie i rozwijanie zainteresowań naszych dzieci. Niech wdzięczność oraz wrażliwość uczniów i rodziców będą dla Was najlepszą nagrodą.

Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Ewelina Goławska

Za bardzo przyjemny występ oraz życzenia w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły podziękowała dyrektor szkoły – p. Iwona Mikołajuk.

„Naprawdę kręci się łza w oku, kiedy słyszy się tak ciepłe i satysfakcjonujące słowa. Praca w oświacie to taka ogromna odpowiedzialność, ale również i wielki zaszczyt, bo dzięki nauczycielom i wychowawcom kolejne nasze pokolenia zdobywają wiedzę, rozwijają swoje zainteresowania oraz uczą się odpowiedzialności za własne decyzje.

Pracownicy obsługi i administracji również tworzą taki fundament, bez którego trudno byłoby samym nauczycielom budować oświatowe osiągnięcia, albowiem edukacja to jest taka dziedzina, która przyniesie pozytywne efekty i rezultaty tylko w pracy zespołowej. I ja cieszę się, i dumna jestem, że w naszej szkole mogę mówić o takiej wzajemnej współpracy.

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które przypomina o wielkości i wartości edukacji. Z tej uroczystej okazji, do nauczycieli naszej szkoły, do wychowawców, do pracowników, kieruję słowa uznania oraz wyrazy wdzięczności za wysiłek i poświęcenie w realizowaniu tego wymagającego, ale jakże bardzo ważnego zadania społecznego. Życzę Państwu, aby ta wyjątkowa, odpowiedzialna i wymagająca praca była powszechnie doceniana i szanowana, a każdy kolejny dzień przekonywał Państwa o słuszności wyboru zawodowej drogi.

Wszystkie te nasze działania nie miałaby sensu i przynosiłyby mierne efekty, gdyby nie współpraca z rodzicami, bo bez takiej współpracy niemożliwy jest żaden edukacyjny sukces”.

Dyrektor szkoły – p. Iwona Mikołajuk