W środę, 26 października 2022 r., w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z funkcjonariuszami policji w Łukowie – Piotrem Safiańskim, Agatą Mućką i Michałem Meronkiem.

Galeria zdjęć: Spotkanie z policjantami

Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w
szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach
bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać, przypomniał co trzeba podać dzwoniąc na numer alarmowy. Poruszył bardzo ważną kwestię odpowiedzialności karnej dla osób nieletnich.

Uczniowie dowiedzieli się, jak postępować w sytuacji spotkania dzikiego zwierzęcia. Pokazano pozycję żółwia, która chroni przed pogryzieniem. Jest to pozycja, w której splatamy nasze palce, kciuki chowamy, zakrywamy rękoma głowę, następnie klękamy i ją osłaniamy – pozycja, która pozwala osłonić najbardziej czułe miejsca naszego ciała. Po przyjęciu takiej pozycji najczęściej pies nie atakuje i odchodzi, a nam nie dzieje się krzywda

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Uczniowie otrzymali odblaskowe misie breloczki.

To było bardzo ważne i interesujące spotkanie.