Trzy dni października (18-20) uczniowie klas 4 – 8 spędzili na wycieczce szkolnej zrealizowanej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Galeria zdjęć: Wycieczka Zakopane – Kraków

Pierwszy dzień to czas poznawania Muzeum Żup Solnych i Kopalni w Wieliczce. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich kolekcja dawnych drewnianych machin wyciągowych, przodków maszyn parowych i elektrycznych. W trakcie zwiedzania poznaliśmy dzieje Kopalni od czasów legendarnych do chwil nam współczesnych, odkrywając przy tym solny
labirynt podziemnych korytarzy, który pełen jest niezapomnianych opowieści przewodnika.
Podziwialiśmy niespotykane na powierzchni krajobrazy: solankowe jeziora oraz przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi.

W drodze do Zakopanego odwiedziliśmy Bachledówkę: Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej, gdzie regularnie przebywał Prymas Stefan Wyszyński.

Dom Wypoczynkowy Halny w Zakopanem przywitał nas pysznym posiłkiem, pięknie wyposażonymi pokojami, stołówką i salą zabaw.

Kolejnego dnia ruszyliśmy w Tatry. Pogoda wymarzona. Cieplutko i piękne widoki. W czasie wycieczki na Rusinową Polanę uczniowie
zobaczyli najwyższe szczyty Tatr, poznali zasady bezpiecznego wypoczynku w górach.

Odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach, Kaplicę Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, poznaliśmy zakopiańską architekturę spacerując po Krupówkach.

Bohaterem ostatniego dnia był Kraków. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w dwóch sanktuariach: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Sanktuarium Jana Pawła II. Zamek Królewski na Wawelu (Państwowe Zbiory Sztuki) Katedra – Dzwon „Zygmunt” i
Krypty Królewskie; Rynek z Sukienicami, Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim, Collegium Maius, Barbakan – miasto królów nie ma już przed nami tajemnic. Spacer uliczkami, po których niegdyś przechadzali się królowie wzbudził ogromne zainteresowanie.

Wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów i już planujemy kolejny wyjazd.