Z ogromną radością dzielimy się informacją, że nasza szkoła znalazła się w gronie 25 laureatów wojewódzkiego konkursu pod hasłem „Razem chrońmy środowisko”. Nagrodą w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie jest 14 tysięcy złotych na wyposażenie pracowni biologicznej. Nagrodę otrzymała tylko jedna szkoła z każdego powiatu województwa lubelskiego. Gratulujemy naszym Uczniom – to Wasz wielki sukces. Zadaniem konkursowym było nagranie filmu promującego ochronę środowiska. Koordynatorami konkursu w naszej szkole byli p. Agnieszka Domańska i p. Daniel Ostrowski.

Ogłoszenie wyników odbyło się w czasie bardzo uroczystej gali on-line. Nagranie z uroczystości można obejrzeć pod tym linkiem: Ogłoszenie wyników konkursów WFOŚiGW i Kuratorium Oświaty w Lublinie – ogłoszenie zwycięstwa rozpoczyna się w 28:11 minucie filmu.

Uczniom, Nauczycielom oraz Dyrektorom gratulował Minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek.

„Znalezienie się w gronie laureatów  to niezaprzeczalny dowód wysokiego poziomu kształcenia i stworzenia przyjaznej atmosfery dla ambitnych uczniów. Rozwijanie twórczego i intelektualnego potencjału młodych ludzi, wspieranie ich w odkrywaniu pasji oraz inspirowanie do pogłębiania zainteresowań naukowych jest najlepszą drogą do wychowania przyszłych polskich laureatów najwyższych nagród. Jestem pełen podziwu dla osiągnięć  uczniów”.

Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek

Gratulacje złożyli również Tomasz Zieliński poseł na Sejm RP, Grzegorz Grzywaczewski prezes zarządu WFOSiGW w Lublinie, Barbara Krawczyk – Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonego filmu konkursowego, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Film pt. „Razem chronimy środowisko”.