W piątek, 22 listopada, klasa VIII wybrała się do Radzynia Podlaskiego na uroczyste otwarcie nowego budynku warsztatów kształcenia zawodowego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim.

Zobacz więcej zdjęć: Otwarcie nowego budynku warsztatów

22 listopada symbolicznego przecięcia wstęgi dokonano w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim. Nowoczesny budynek kształcenia zawodowego jest już oficjalnie oddany do użytku.

Wszyscy zebrani goście, w tym nasi uczniowie z klasy VIII, mieli możliwość zwiedzenia nowego obiektu, gdzie czekali na nich uczniowie, którzy prezentowali swoje zawody. Następnie w hali sportowo-widowiskowej odbyła się część artystyczna wykonana przez społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz wygłoszono okolicznościowe przemówienia.

Powierzchnia użytkowa warsztatów wynosi: 2606,68 m2. Parter budynku tworzą pracownie do zajęć praktycznych: stolarska, budowlana, mechaniczna, CNC oraz ślusarska. Na pierwszym piętrze znajdują się: nowoczesna pracownia gastronomiczna, obsługi klientów, hotelarska, elektryczna, elektrotechniczna, pracownie mechaniczna, informatyczne oraz cyfrowa pracownia językowa z system wspomagający naukę języków obcych. Pracownie zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt zgodny z najnowszymi trendami na rynku m. in. tokarka numeryczna CNC, frezarka sterowana numerycznie 3 osiowa, zgrzewarka punktowa do blach i prętów, panel do nauki sterowania maszyn – pneumatyczny, trzony kuchenne z piekarnikiem, zestaw wyposażenia do tworzenia sieci komputerowych, strugnice stolarskie, stoły monterskie i montażowe