Nie proś świata, aby zmienił się na lepsze,

to Ty zmień się pierwszy”

Anthony de Mello

 

Tydzień Dobrych Uczynków jest świętem społecznych, bezinteresownych działań na rzecz drugiego człowieka. Celem tej akcji jest uświadomienie wszystkim uczniom, jak niewiele trzeba,  by pomagać innym, by być życzliwym dla innych.

Zauważamy, że w dzisiejszym świecie  dzieci i młodzież  używają bardzo mało podstawowych zwrotów grzecznościowych, często brakuje życzliwych zachowań, ludzie stają się oschli, nie uśmiechają się do siebie, nie zauważają tego co się wokół dzieje.

Poprzez wprowadzenie do kalendarza imprez Tygodnia Dobrych Uczynków chcemy wzmocnić  działania, które sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej.

W naszej szkole Tydzień Dobrych Uczynków będzie trwał od 8 do 12 maja 2017 r.

Tygodniowy program działań w ramach tej akcji na terenie naszej szkoły przedstawia się następująco:

PONIEDZIAŁEK :

Dzisiaj będziemy obchodzić Szkolny Dzień Życzliwości – wszyscy uczniowie podejmą indywidualne zobowiązania pomagania innym. Tydzień Dobrych Uczynków rozpoczynamy  apelem, podczas którego przedstawimy ideę tej akcji, oraz udostępniamy uczniom Skrzynkę Życzliwości, do której uczniowie będą wrzucać zapisane na słoneczkach swoje dobre uczynki, następnie utworzymy z nich Słońce  Dobrych Uczynków.

WTOREK;

Wtorek będzie Dniem Zdrowej Żywności. Klasy przygotują stoiska, na których będą promować zdrowe wybory żywieniowe.

Klasy 0 – III  przygotują stoiska z przekąskami warzywno –owocowymi.

Klasa IV- stoisko ze zdrową wodą

Klasa V i VI  – stoisko ze zdrowymi kanapkami

We wtorek  będziemy również tworzyć Słońce Dobrych Uczynków. Z wcześniej zebranych w Skrzynce Życzliwości słoneczek  utworzymy promienie słoneczne  i każdy  uczeń będzie mógł pochwalić się swoim dobrym uczynkiem

ŚRODA

Środa będzie  dniem pomocy w nauce,  zaprosimy prymusów naszej szkoły do biblioteki szkolnej – na 6 i 7 godzinie lekcyjnej będzie można pouczyć się języka polskiego, matematyki czy wspólnie z nimi odrobić pracę domową. Zapraszamy najmłodszych uczniów do skorzystania z pomocy w nauce.

CZWARTEK

W czwartek  najlepsi szachiści z naszej szkoły będą uczyć młodszych kolegów i koleżanki gry w szachy. Serdecznie zachęcamy.

 PIĄTEK

W piątek  uczniowie klas V – VI zaprezentują dla uczniów klas  0 – IV pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.