V edycję Narodowego Czytania otworzyła Pani Iwona Mikołajuk – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Kępkach. Akcja, nad którą honorowy patronat objął Wójt Gminy Ulan- Majorat – Pan Jarosław Koczkodaj, została zorganizowana wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Ulanie-Majoracie.

Narodowe Czytanie pokazało, że cenimy polską  literaturę, sięgamy  po lektury  wartościowe, które od lat nas poruszają i na stałe zapadają w serca i umysły. W tegorocznej edycji zgłębialiśmy  wybitną  polską powieść – „Quo vadis”.

To piękna  lektura o zwycięstwie prawdy i miłości, o triumfie odwagi. Był to znakomity czas, by raz jeszcze zachwycić się uczciwością Ligii, przeżyć duchową przemianę Marka Winicjusza, towarzyszyć Ursusowi w jego zwycięskiej walce na rzymskiej arenie.

Po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla wszystkich czasem inspirujących refleksji, chwilą  przynoszącą radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą. Dlatego  cieszymy się, że tak licznie przybyli do naszej szkoły miłośnicy literatury. Fragmenty „Quo vadis” czytali: Wójt Gminy Ulan- Majorat- Pan Jarosław  Koczkodaj,  Dyrektor GZEAS-u w Ulanie- Majoracie- Pani Bożena Krawczyk, Pan Sławomir Żyłka- instruktor GOK-u w Ulanie- Majoracie oraz uczniowie  i nauczyciele ze Szkół Podstawowych w Domaszewnicy, Zakrzewie, Sobolach, Kępkach , Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie- Majoracie oraz teatr „Straszydełka”. Po uczcie duchowej wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.